| Ionică a întrebat:

Pentru Bogdan Doroftei: Buna ziua! Am 12 intrebari: 1. In timpul actului sexual, e bine sa folosim un prezervativ masculin si un prezervativ feminin? 2. In timpul actului sexual, e bine barbat sa foloseasca 2 sau mai multe prezervative masculine? 3. In timpul actului sexual, e bine sa folosim un prezervativ masculin si o diafragma? 4. Pentru folosirea diafragmei, femeia trebuie sa mearga la un doctor ginecologic sa introduca in vagin? 5. Pentru folosirea prezervativ feminin, femeia trebuie sa mearga la un ginecologie ca sa un medic introduca in vagin? 6. Stiu ca prezervativ feminin si diafragma sunt 2 lucruri diferite, am dreptate? 7. Daca cineva care nu e bolnav face sex protejat cu alta persoana care e bolnava, e posibil sa transmita boala (Infectiile cu transmitere sexuala (ITS/BTS)) celui care nu-i bolnav? 8. Care sunt cele mai eficiente metode de protectie sexuala si de contraceptie? 9. Dupa folosirea diafragmei, femeia poate sa scoata singura diafragma sau trebuie sa se duca la ginecologie ca sa scoata doctorul? 10. Dupa folosirea prezervativei feminine, femeia poate sa scoata singura prezervativul feminin sau trebuie sa se duca la ginecologie ca sa scoata doctorul? 11. Ce metode de protectie sexuala si de contraceptie care nu sunt atat de eficiente? 12. Ce trebuie sa facem pentru a avea o viata sexuala sanatoasa si sigura? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La intrebarea 5 ai introdus "docturul" in vagin, deci, pana nu-l scoti de acolo, nu cred ca o sa-ti poata raspunde. Asta, admitand ca intelege ceva din "intrebarile" tale aiuritoare.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Testarea calitatii prezervativului se face tot de medic! Iti imparti atributiile cu medicul, tu?

| fabiola a răspuns:

Cand unul rade nu-i nici o problema dar cand rad toti, ar trebui sa-ti dea de gandit mai @Ionica!

| katala a răspuns:

La toate intrebarile tale am un singur raspuns : ABSTINENTA.
Adica sa te abtii (ca sa intelegi si tu). Pana mai cresti. Felul in care scrii ma face sa cred fie ca esti mult prea mic pentru astfel de intrebari, fie ca esti de alta nationalitate (dar tot prea mic pentru astfel de intrebari ). Incearca sa ne convingi ca ai varsta potrivita si vei primi si raspunsurile!

| Derye a răspuns:

Esti un tip inteligent! Bravo!
Sincer nu ma pricep la chestiile alea, dar pentru simplul fapt ca ai scris destul de mult si te'ai si docmunentat in protectie...meriti aprecierea mea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offtopic: Nu sunt bogdan doroftei, doar ma bag in seama. Cei patru apostoli erau trei: Luca si Matei.
Asa si tu, ai trei intrebari, care sunt 12 de fapt. (5, 5, 6, 7, 7...)
Ontopic: Subscriu la parerea lui Derye!, m-ai pus si pe mine pe ganduri chiar. happy