| Borhidan_Karina_1999 a întrebat:

Pentru cei care ați făcut vaccinul de la 14 ani ala pentru tetanos di difterie. Cam cât timp va durut mana pentru ca mi-am făcut ieri vaccinul și ma doare destul de tare e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| endizaw a răspuns:

Depinde ce faci, daca il lasi sa se odihneasca s-ar putea sa te doara mai putin timp, dar mie m-a cam durut 4-5 zile, a 4-a zi a inceput sa ma doara putin mai mult. dar a 5-a zi m-a durut extrem de putin cand il miscam brusc, dupa nu prea ma mai durea.

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Greu de spus. La fiecare difera, in functie de capacitatea de regenerare a tesuturilor. Eu sunt mai sensibila si am stat cam o săptămână cu un bandaj si gheață pe braț. (Mi s-a făcut un fel de nodul si ma durea toata mana).