| Robert_Mocanu_1995 a întrebat:

Pentru cei care au avut chist pilonidal:
Doare cand iti scoate firele de la operatie?
Am facut operatie si sunt cusut si inauntru si afara dar inauntru se topesc dar ale de afara mi le scoate maine.Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai speria, nu doare că se face anestezie. Când sunt scoase firelele de la suprafață vei simți mici "pișcături".
Curaj!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Durerea este de intensitatea unei piscaturi/ciupituri --- atat!

| Lola05 a răspuns:

Nu ai timp să te doară, le trage ca și cum ai trage un fir de păr cu penseta. Prinde de el și într-o secundă nu mai e! happy Tot ce simți e o ciupitură/ arsură mică, în fracțiunea aceea de secundă și atât.