| dudy2204 a întrebat:

Pentru cei care v.ati lasat de fumat? ..De cati ani v.ati lasat? ..va mai ganditi la acest lucru? ...simtiti nevoia sa mai fumati o tigara? ..va luptati in continuare cu acest viciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu mai fumez de 2 ani, nu mai simt nevoia sa fumez; toate lucrurile ne sunt permise dar nu toate ne sunt folositoare. Tigarile pun stapanire pe tine sau tu le stapanesti pe ele?

| onasis1961 a răspuns:

După 2-3 luni nu mai simţi de loc nevoia de a fuma! Spune un vechi fumător, care băga 30-35 tigări pe zi.Contează enorm ambiţia!

| notsurewhoiam a răspuns:

Eu sincer nu am fumat in viata mea dar am fost tentata de sute de orisa incerc pentru ca majoritatea prietenilor mei fumeaza si mi-au oferit de multe ori.Totul tine de tine, trebuie sa-ti impui o limita stii ca nu e sanatos dar vrei si odata ce incerci greu te mai poti opri.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ori stapanesti pacatul ori te stapeneste el pe tine, tu alegi.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna eu m-am lasat de fumat de un an de zile, incepusem sa ma simt rau si mi-am pus ambitia sa ma las, am luat bomboane cand imi venea sa fumez.si acum nu mai simt nevoia sa fumez chiar daca in jurul meu se fumeaza, oresc tuturor fumatorilor care vor sa scape de acest viciu sa reuseasca!

Răspuns utilizator avertizat
| cosminX a răspuns:

O metoda buna de a te lasa de fumat:
In loc sa iti iei un pachet de 13-14 lei, mai bine iti iei o punga de seminte si toci pe ele pana nu mai poti. Asta ti-o spun din propria experienta pentru ca asa m-am lasat si eu de fumat. Mult succes!

| Aanonimaa20 a răspuns:

Cunosc persoane care au fumat vreo 20 de ani, acum nu mai fumeaza si chiar nu mai simt nevoia sa fumeze. (am un caz chiar si in familie )