| MiReLa_3183 a întrebat:

Fumati?
Ce intelegeti prin fumat?
Va face sa va simtiti altfel?thinking

Răspuns Câştigător
| AidaAmaranta a răspuns:

Prin fumat, oamenii se cred mai SUS de altii.Adica ar suna asa: z"Ceau mah, vrei o tigara?" si daca respectivul X zice"nu mersi, nu fumeze" Z ar zice " Du-te in *******, crezi ca te va bate mamica daca iei un sluc". Sa stii ca ca prima data cand iei tigara in gura este rau, dar daca mai iei de vreo 2-3 ori. Te simti atrasa de el, de parca el iti apartine corpului.si daca nu ai vointaoh go on te pierzi si incepi sa fumezi cate una pe zi. dar dupa aia o sa vezi ca iti va trebuii mai mul si si mai mult.pana cand ai sa fumezi si un pachet pe zii.Mai ales daca patronul tau te va da afara din serviciu.

14 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Mai fumez eu din cand in cand, dar ma face sa ma simt dependenta si neputiincioasa, de regula ma abtin desi este greu. Fumez in medie cam 3-4 tigari pe zi, dar sunt zile cand nu fumez deloc si zile cand fumez 1 pachet.
Nu ma face sa ma simt decat mai relaxata (uneori) si mai bolnava (de fiecare data).

| medgirl a răspuns:

Nu, nu fumez si nici nu cred ca voi fuma vreodata: 1.nu am vazut niciodata fumatorii ca pe niste oameni foarte destoinici(insa nu inseamna ca ii urasc, sau ceva de genu; nu ma deranjeaza daca nu-mi sunt foarte apropiati); 2.pentru ca imi voi dezamagi parintii care nu au fumat si mereu mi-au spus ca nu este frumos sa faci asta...

| lays a răspuns:

Nu fumez, dar daca ai sti de cate ori am incercatlaughing. de fite, in club cu gasca. dar nu ma atrage deloc.cred ca am fumat pana acum un pachet de tigari.in toata viata mea.si am 22 de ani.am incercat, nu mi-a placut.nu o sa fumezbig grin

| cretzufinish a răspuns:

Da fumez...deseori pasiv si nu-mi face deloc bine. happy Sunt alergica si imi face foarte rau. Nu as incerca niciodata sa fumez. Nu am sanatate excelenta si nici banii necesari pentru a risipi pe tigari.
Papa

| catthshshshs a răspuns:

Eu sunt contra fumatului, nu am incercat si nu voi incerca niciodata. Este un viciu inutil si nu merita sa imi complic viata in acest mod.

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Da, fumez de mai mult timp, parca de vreo 3 ani, acum am 16. Stii cum e la inceput, vrei sa vezi cum e. Mie sincer imi place, e o senzatie placuta si nimeni din familie nu a avut nimic in potriva atata timp cat nu devin dependent( la 10 pe zi nu cred ca e vorba de asta). Nu regret ca m-am apucat, acum ce sa fac.

| danielacs a răspuns:

Fumez de aproape 4 ani dar e o mare prostie si acum incerc sa ma las! Sunt bani aruncati aiurea! Nu te face sa te simti bine, din contra te imbolnavesc! Nu te calmeaza cand esti nervos! Daca nu fumezi nici sa nu te apuci!winking

| Missin`you` a răspuns:

Momentat nu. dar am fumat. e o pierdere de timp si de banihappy devil la un chef se merita sa fumezi. adica e ceva firesc daca faci parte dintr`un cerc de prieteni fumatori. dar daca nu, sa nu te apuki!happy

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Nu si nici nu vreau sa ma apucwinking

| pisicel_5329 a răspuns:

Am incercat la un chef. Nu este nicio senzatie placuta, nu simti nimic laughing. Nu merita nici macar sa incerci! Pierdere de timp si irosire de sanatate.

| Marijuanaro a răspuns:

In primul rand bani dati degeaba
In al doilea rand unii fumeaza numai ca sa se dea maria
In al treilea rand iti distrugi sanatatea fumand
Cam atatalaughing

| AnAiLuI a răspuns:

Da :X
nu prea ai ce sa intelegi cprin fumat.tongue
incearca si vei simti love struckhee hee

| iulia23_3871 a răspuns:

Da te mai calmeza cand esti nervoasa.

| iulia23_3871 a răspuns:

Da te face fumatul sa fi mai calma.