| 22anirolF a întrebat:

Pentru fete:
Ieri aveam pe lenjerie o secreție de culoare maroniu inchis, desi mai am 2 saptamani pana la menstruatie. Cand ma sterg dupa ce urinez, pot sa vad niste puncte usor rozalii pe hartie, ca si cum ar fi putin sânge... ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sangele proaspat, inca neinchegat (si dizolcat) are culoare rosu-deschis.
Dupa inchegare, sangele se inchide la culoare si devine maro inchis (spre negru).

Daca fenomenul tine mai mult de 3 zile sau se mai repeta si cu alte ocazii, atunci consulta-te cu un medic ginecolog!

| Ancaa26 a răspuns:

Poate ți-a venit menstruația mai repede...