| Nicolaaa1994 a întrebat:

Buna ziua
De ieri urinez cu sange. Ce se intampla si care sunt cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ai o infecţie urinară. De preferabil ar fi să mergi la medic.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Am patit-o si eu, alaturi de alte simptome precum urinari dese si necontrolate si usturime. Aveam o infectie urinara. E cazul sa mergi la medic pentru ca infectiile netratate cauzeaza complicatii grave (insuficienta renala)

| Pinocchio a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara, cistita sau poate fi si menstruatie daca nu ai si alte simptome(usturime, dureri, dificultate cand urinezi etc.).
Ar fi bine sa te duci la medicul de familie pentru a lamuri treaba.

Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

Acest simptom este caracteristi pentru mai multe boli după cum vezi - http://www.i-medic.ro/simptome/sange-urina-hematurie.
Cel mai bine e să mergi de urgență la ginecolog pentru o consultație

| LXandro a răspuns:

Neaparat sa te duci la medic. Dupa cum a spus si LadyCharm, problemele netratate pot crea complicatii ulterior.
Ulterior poti consuma eventual si ceaiuri din plante medicinale.
http://herbaway.ro/produs/feminal/