| Bazaibus a întrebat:

Heei, am o intrebare pentru fete. De ceva timp am o secretele alba uneori si elastică care atunci când se usucă pe lenjerie prinde o culoare galbenă. Aceasta secretie o am după terminarea menstruatiei si tine pana la urmatoarea menstruatie si uneori este abundentă. Este normal sa fie abundentă si sa tina atât de mult timp aceasta secretie? Este permanenta aceasta secrete? Adică nu trece niciodată?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Pentru astfel de probleme s-au inventat protej-slipurile care pot fi schimbate de cate ori vrei pe zi. Fiecare femeie are secretii, mai mult sau mai puţin abundente, tot timpul sau rareori. Nu suntem toate la fel să ţi se spună ce e normal şi ce nu. Atât timp cât seretiile nu sunt însoţite de mâncărimi, urinare si raport sexual dureroase, sunt considerate ca fiind normale.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, secretia este perfect normala si sanatoasa, chiar adica unoeir este mai abudnenta, alteori mai putin, depinzand total de modificarile hormonale si ovulatia ta.