| dadaaaaa a întrebat:

Pentru fete: parinti vostri sunt de acord cu vaccinul anti-hpv (cancer de col uterin) la mine nu sunt.La voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Din cate am inteles, te supui si anumitor riscuri. Nu i-am intrebat, insa... pe vremea stabunica-mii nu se mai faceau astfel de vaccinuri, facea copii de la 14 ani si uite-o sanatoasa tun.
Sa sti ca si eu am toane; acum vreau sa-l fac, acum nu thinking

| Leea1234 a răspuns:

Eu sunt majora de mult...si pot lua singura decizii!
nu stiu prea multe despre acest vaccin, dar daca as avea o fata cu siguranta as fi de acord...de ce nu... e spre binele ei!

| sy46 a răspuns:

Ea e de acord, eu nu.

| Gabystelistu95 a răspuns:

La mine nu sad

| Dianna a răspuns:

Ar trebui sa fie de acord pentru ca sunt sper binele nostrustraight face! ai mei n`au nimic negativ de comentat!

| Sabwy a răspuns:

Nici la mine nu sunt de acord.tonguesi, nici eu nu vreau sa fac.tonguetongue

| NoName0011 a răspuns:

Nu nu sunt de acordlove struck

| Sparkzz a răspuns:

Nici la mine nu au fost de acord si nici eu nu am fost de acord pentru ca e mult prea riscant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Daca iti faci vaccin, te supui riscului. Cine stie ce ti se mai intamla! Asa, stii ca nu l-ai facut si gata. Sta linistita in banca ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar, oare de ce sa nu fii de acord? lasa-ti fiica sa faca ce vrea cu viata ei sexuala si las-o sa isi faca vaccinul...
Si revin la intrebarea ta, prietena mea a facuthappy si e mai bine(pentru mine deocamdatabig grin)