| dede_8160 a întrebat:

Pentru fetele care sufera de hirsutism, daca este vreuna.Care a facut tratamentul naturist publicat in revista AS imi poate spune daca sunt ceva rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dereczki a răspuns:

RENUNTA de tot la lamele de ras! Achizitioneaza-ti un aparat de epilat electronic (gasesti in Cora, Carrefour etc.) cu niste preturi foarte accesibile, as putea spune chiar foarte mici!
Al doilea sfat al meu ar fi sa te interesezi la farmacie de creme care iti incetinesc cresterea firelor de par (chiar functioneaza, am folosit si eu unul de la Skin So Soft, dar nu se mai fabrica acea gama de produse din cate am observat)
Iar al treilea sfat este ca in fiecare zi de dimineata sa iti folosesti aparatul epilator in toate zonele cu probleme (va fi foarte usor sa simti durerea a catorva fire, decat sa astepti o saptamana si sa fi nevoita sa suporti sute).
Seara buna sa ai! happy