| almaz a întrebat:

Pentru probleme de hemoroizi putem sa mergem la orice medic de la chirurgie generală sau doar la cei specializați in proctologice?

Medicul gastroenterolog știe sa trateze / pună diagnosticul pentru formele ușoare de hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Raspunsul de mai sus e perfect!

| BlindMirror a răspuns:

De ce ai merge la alți specialiști și nu la proctolog?
Când te doare măseaua mergi la oftalmolog?
Ești de o inteligență covârșitoare.

| almaz explică (pentru BlindMirror):

Pentru ca tu ești PROST și BOU cu majuscule. Fă la vale de aici.