| anonim_4396 a întrebat:

Persoanele care au rude, sau prieteni, si sufera de boala "COREE CRONICA" sau "COREEA LUI HUNTINGTON" sa ma contacteze pentru sfaturi. gangsterul_din_dolj@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Este cea mai mare gulguta pe care am auzit-o in ultimii ani; coane, spune-mi si mie cum rezolvi mutatia genei IT15 de pe locus p16. 3 a Cromosomului 4 - stii foarte bine ca este boala genetica;
Colegi de TPU noi aici este ca ajutam nu sa ducem lumea in eroare sau sa profitam de suferinta sau nestiinta oamenilor;
@ jojo daca ai ceva de spus spune aici - sfaturile care se dau pe TPU sunt free of charge;
Vedeti si :
http://en.wikipedia.org/wiki/Huntington%27s_disease
http://fr.wikipedia.org/wiki/Chor%C3%A9e_de_Huntington
http://de.wikipedia.org/wiki/Chorea_Huntington

soothe
| soothe a răspuns:

Pai spune, daca ai ceva de spus! Sunt destui doctori pe TPU si oameni din "health care" care se pricep; isi vor spune si ei parerea vis-a vis de sfaturile tale; citeste cu atentie macar linkurile pe care ti le-am dat mai sus si ai sa vezi ce si cum;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar, nu am zis eu ca pot sa fac ceva sa vindec boala, erea vorba de niste sfaturi, pentru ca cunosc un caz si vreau sa ai ajut pe cei care nu cunosc foarte bine.