| KilluaSenpai a întrebat:

Persoanele cu astm bronsic pot fuma?
Daca fumeaza, plamanii lor vor avea de suferit mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu poti fuma. Asta daca vrei sa traiesti.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Se agravează boala daca fumezi. Sportul e cam indicat. Si da, vor avea de suferit mai repede.