| georgianaanonim1 a întrebat:

Peste 8 zile imi vine menstruatia. Ma voi afla la pastilele verzi ( novynete continuu ) eu vreau sa le intrerup o perioada, cand ar trebui sa le intrerup? In ziua in care imi vine menstruatia? Sau cand se termina folia? Va rog ajutati-ma. Nu sunt in tara si doctorul meu nu raspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ely1234567 a răspuns:

Eu iau alt fel de anticoncepționalele și întrerup cu 7 zile înainte de menstruație

| georgianaanonim1 explică (pentru Ely1234567):

MIE acum pe 25 mi-a venit. Mai am o pastila di termin tableta, am inteles ca e bine sa intrerupi dupa ce termini tableta. Oricum era la pastilele verzi ( gen alea sunt ca sa nu faci pauza, ca sa nu uiti cand e )
Mersi oricum.

| Ely1234567 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Nu ai pentru ce atunci intrerupele când găti folia