| Primavara_1146 a întrebat:

Pff, am o mare problema.

Eu port ochleari de vedere permanent.Fiindca asa trebuie.

Si de aceea m-am hotarat sa-mi i-au lentile.

Am urmatoarele dioptrii: la ochiul stang +3, iar la cel drept +3, 50

Si nu stiu pretul lor. Avand in vedere masura dioptriilor, ma puteti ajuta sa aflu pretul? Va rog mult de tot.

Si ar mai fii ceva. Vreau si cu culoare. Adica sa-mi schimbe culoarea ochilor happy Am ochi negrii si ii vreau albastri happy

Cam cat ar costa in total?! Aceste lentile? Adica cu tot cu culoare happy

(P. S.: nu am miopie, Cataractă, Exoftalmie, Glaucom, Iridociclită sau Strabism. Am astigmatism. Cand am fost mica, desii eram sanatoasa cei de la spital m-au bagat intr-un incubator.Am miscat si mi-au cazut bandajele de pe ochi. Iar astfel cam pe la 5 ani am descoperit ca de fapt aveam astigmatism dobandit, nu mostenit. Nimnei, dar absolut nimeni din familia mea nu porta ochleri. Doar eu.)

Deci va rog frumos ajutati-ma.

Conteaza foarte mult pentru mine pretul acelor lentile. Port ochelari de 10 ani, si chiar nu mai suport!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sandulachedragos a răspuns:

Iti dau un site si nu recomand lentile e foarte periculos. poti sa iti infectezi ochii cu microbi, ciuperci, etc www.faraochelari.info. citeste si afla mai multe acolo. chiar functioneaza ce zic ei acolo! stud med gen

1 răspuns:
| ღNameღ a răspuns:

Daca nu-i dadeai funda iti ziceam eu ca eu am lentile si stiu tot ce simti si despre culorii...asta e!