| anonim_4396 a întrebat:

Poate masturbarea frecventa sa aiba efecte negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Excesul de masturbare determina probleme de potenta, cel mai adesea ejaculare precoce. Mai poate determina scaderea libidoului, imposibilitatea obtinerii sau mentinerii erectiei, imposibilitatea ejacularii la contact sexual.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu.
Poate doar că atunci când o să faci sex cu cineva, acel cineva să nu te satisfacă pe deplin, căci tu vei fi obişnuit deja cu corpul tău, şi ştii ce şi unde merge mai bine tongue

| ΔH a răspuns:

Orice-i mult strica.

| syjey a răspuns:

TRemuratul membrelor

| kotys a răspuns:

Da.Prea multa masturbare duce la epuizare.De aici lipsa de concentrare, oboseala etc, etc.

| TheGuyWhitNoName a răspuns:

Hahaha, nu.

| freacken a răspuns:

Doar daca esti fata: Daca va masturbati mult am citit pe un site ca duce la perderea memoriei si cica orbesti in timp eu am crezut asta dar cind am vazut ca scrie cati creste par in palme nu-i adevarat deci va puteti masturba ca n-are problema ru am intrebat medicu dde familie si o spus ca pentru moment iti perzi cica memoria pentru 10 minute dar in rest e ok e o senzatie de eliberar e deci va simtiti in extaz spor la dat din laba