| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea poate avea efecte negative?

Răspuns Câştigător
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Cu siguranta nu.Este ceva normal in timpul purbetatii.Studiile au afat ca atunci cand te masturbezi creierul intra in placere si el functoinand cu 80% mai mult decat de obicei.Masturbarea este chiar benifica organismului.http://www.google.ro/......http?/url incearca aici pentru mai multe detalii. Funda?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,un efect negativ ar fi ca daca practici foarte des masturbarea,e posibil sa devii dependent si sa nu te mai poti controla,sa iti vina cheful si sa nu mai te poti stapani, si daca in loc de acte sexuale, practici numai masturbarea poate deveni frustrant la un moment dat.

| Candace a răspuns:

In mare parte nu.adica nu iti pica mana, nu te imbolnavesti de ceva sau ce ai mai auzit tu prin popor.e facuta doar ca sa iti cunosti corpul mai bine, sa stii ce preferi in pat si ce nu.

| Ady_1472 a răspuns:

Poate aparea ejacularea precoce!