| Mario1994 a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva numai adevarul, care sunt fructe si legume mai sanatoase? Eu mananc mai mult de la tara, fructe si legume. Mai rar iau de la piata. Dar cum imi dau seama ca unele au chimicale sau injectate? Ce mai mancam noi in general? In ziua de azi, sunt atatea povesti, rele si bune. Nu mai stiu ce sa mai cred. Ce poti pati daca mananci fructe cu chimicale daca le speli mult si bine? Nu mai inteleg. Am mai pus inca o intrebare legata de fructe. Fara jigniri! Buna seara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Practic toate legumele si fructele din piata sunt crescute cu ingrasaminte chimice, dar asta nu este periculos pentru sanatate. Unele sunt injectate cu diferite substante ca sa creasca mai mari, sa se coaca mai repede, sa se pastreze act ami mult ca sa poate fi transportate pe distante mari. pe astea degeaba le speli, fiindca substanta este in interior. Eviti cumpararea de fructe si legume toxice cumparand mereu din piata, numai fructe si legume de sezon (daca cumperi acum rosii, sigur sunt injectate, unde vezi tu rosii acum pe camp?). De asemenea cumpara de la producatori, care au fructe si legume amestecate, si mai frumoase si mai urate, unele lovite, cu viermi, etc.

Bula
| Bula a răspuns:

Sanatoase sunt acele fructe si legume care s-au copt, natural, iar fructul/leguma n-a fost stropita/tratata cu chimicale dupa formarea lor.
Asemenea fructe se pot recunoaste de la viermii care apar in unele din ele (mere, pere, cirese, prune etc).
La legume tot la fel se poate vedea pe unele ca au fost atacate de daunatori, unele bucati de radacinoase avand urme de muscatura; rosiile, castravetii nu sunt "perfecte" etc.

Semnele de mai sus le poti intalni totdeauna la legumele si fructele netratate din gradinile taranilor de la noi, dar rareori la supermarketuri.

| relian a răspuns:

Numai raspunsi de astea academice pe aici. Daca intepi un fruct sau o leguma se vede, ba se si poate strica.Acum daca tu cultivi la tine acasa cum spun unia vei obtine mai nimic daca nu tratezi acele plante.De ce? Simplu pentru ca in RO datorita lipsei de bani,lipsei de ratamente la nivel national sau de regiune sau inmulti f mult insecte,agenti patogeni,sau daca nu sau inmultit au ramas fara plantele gazda ce le infectau si gandeste ca toate vin la ce gasesc. Uite un ex nu se mai cultiva cum se cultiva odata,pasarile mincau de pe cimp,aveau ce,erau culturi peste tot,nu se vedea cit maninca pasarile, ei acum e jale iti maninca tot ce ai, maninca pasarile si pere, si orice cu tine de fata, nu se mai feresc, nu se mai sperie de nimic.Si orice om pune acolo ceva acasa le trateaza mai ales impotriva insectelor, impotriva bolilor. Pune tu un mar, pune o tomata in gradina si lasale asa cum spun unia netratate si vezi ce obtii.Ce faci stai cu paletuta sa omori insectele toata ziua sau ce faci? Dar insectele ce nu le poti vedea cu ochiul liber ce le faci cum le lovesti? Oamenii vorbesc si ei ca asa e omu, trebuie sa isi dea si el cu presupusu.In legatura cu ingrasaminte aia poti lasa asa fara, sau poti pune ingrasaminte oranice, dar ca pui organic ca pui chimic tot aia e. Oata am facut un experiment pe o suprafata de teren neingrasata cu nimic mai niciodata.Sa cultivat ceva si jumate ingrasaminte chimice, jumate organice.La analize ce crezi surpriza? Cele la care sa aplicat organice contineau mai multi nitrati nitriti decat alea chimice.Deci cam naspa dar in special legumele verzi aduna cantitati mari din orice, nu conteaza cai organic cai chimic in planta este metabolizat in dif subsante.In fructe poate nu ajung asa cantita mari dar ideea este ca nu e chiar asa de negru cum zugravesc unia.Si aici nu e vorba de o persoana e vorba de populatie in general, o agricultura sa sustina populatia actuala nu se face fara ingrasaminte si fara pesticide.Problema este de ce nu sunt bune legumele sau fructele din magazine? Sau nu ca nu-s bune de ce nu au gust ca si mai stiu eu la tine acasa? Asta iti poti rasunde si singura. Spun unia cumpara de la sant de la stiu si eu cine.Cel putin de la magazin stii ce cumperi, adica aia is controlati de cineva, li se fac teste, dar la piata, de la sant nu stii tu ce i-a dat taranu ala.Sa revenim la gustu la arome etc. Poti vedea si singura cum sta situatia.Ca magazin tu nu vinzi o lasa de legume sau de fructe.Tu aduci cu camionu si nu le poti vinde pe toate intr-o zi.Ca urmare nici un magazin nu va primi fructe sau legume coapte pe planta, toate astea is recoltate cand fructele is crude, da asa cum citesti is recolatate crude cum le zic oamenii, is recolatate intr-un stadiu la care ele se pot colara si daca sunt luate de pe planta.Plus de ata li se pot administra anumite substante care grabesc coacerea, dar nu injectate asa cum cred unia.Cine sta sa injecteze mai stiu eu ce in casuni, in zmeura in milioane de fructe sa fim realisti.Deci tu pune la tine in gradina tomate pune ce legume doresi si nu astepta sa le consumi cand sunt coapte, ia una verde si las-o undeva la umbra las-o sa se coloreze ca se va colora si dupa maninco si sa spui ce gust are.va avea exact gustul de la magazin poate mai rau.Ca urmare marketu nu primeste de la nimeni absolut nici o leguma sau fruct copt pe planta, nu [rimeste pentru ca se vor strica la el in depozit si el va pierde.Asta e maninca fructe si legume coapte natural pe planta cine are gradina si pune, restul asta e viata nu ai ce face, daca e nu mai minca si gata, dar astea cum sunt ele asa crude sau fara gust nu-ti fac rau, daca ar fi asa toti ar fi bolnavi.Deci cam asta maninca oamenii in ziua de azi.Sau dus vremurile cand luai de la piata fructe legume coapte pe planta.Luai ca ala le recolata coapte sau aproape direct de pe planta si avea putine le vindea toate si cam asta era.Inainte nu aveai fructe legume la orice ora, in orice anotimp.Acum sunt fructe cum is merele, cum sunt pere care is bune, astea se coc oricum in depozit chiar de sunt recolatate la maturitatea de recoltare, ele isi continua coacerea dupa ce au fost recoltate in depozite si asa e de cand lumea.Altele capsuni zmeura mure la revedere, alea se coloreaza si is acre cand le consumi, pentru ca au fost culese crude nu au avut timp destul sa acumuleze zaharuri etc. Legumele verzi cum is catraveti, salata stiu si eu adei verzi is ok.Deci daca nu vrei sa consumi aia e nu consuma, maninca doar carne si gata. Legumele si fructele asa se fac, asa le ind magazinele, altfel nu merge.

| Iunix a răspuns:

Fructele și legumele sunt sănătoase și bune atât timp cât nu sunt tratate cu nimic, cam greu să găsești așa ceva netratate, poate doar dacă le cultivi tu. În piață... păi în primul rând uită-te la cel care vinde, ca să îți dai seama dacă e cineva de la țară care are propria grădină sau dacă e unu care le cumpără din cine știe ce țară și apoi le revinde în piață. Apoi, caută fructe și legume de sezon, dacă găsești cireșe acum în piață fi sigură că nu sunt din România. Dacă nu ai cumva vreun laborator acasă și nu ai nici bani sau timp să te duci undeva să testeze acele fructe și legume dacă au fost tratate poți să te iei după câteva lucruri. Orice fruct sau legumă netratată nu va rezista mai mult de 2 maxim 3 zile. DE exemplu o roșie tratată rezistă și o săptămână pe când una netratată rezistă o zi, două. Te mai poți lua și după gust și miros. Încă ceva, sunt fructe ca de exemplu mere, vișine, cireșe, gutui etc. care pot avea câte un vierme. Este foarte, foarte puțin probabil ca un măr natural, netratat să nu aibă nici un vierme. Știu, poate ți se pare scârbos, dar sunt mulți oameni mai scârboși decât un vierme dintr-un măr. Un măr netratat absolut deloc va avea cu siguranță și un vierme, pe care dacă îl găsești poți tăia mărul dinainte și să-l cureți, viermele e inofensiv, poți să-l arunci, dar măcar vei ști că acel măr e 100% curat și nu a fost tratat vreodată cu ceva. Legat de altă întrebare, dacă speli fructele și legumele ce au fost tratate vor fi spălate/eliminate și substanțele toxice? nu prea știu dar bănuiesc că nu, acele substanțe intră direct în fruct / legumă.

| GalaxyFR a răspuns:

Cel mai bine este sa mananci fructe de la tara de la tine din gradina. Daca vrei sa stii cum iti dai seama ca sunt fructe injectate (cu chimicale) vezi cat de frumoase si mari sunt cu cat mai frumoase si mai mari cu atat mai nesanatoase.Asa ca cel mai bine mananca legume, fructe din gradina ta sau gradina bunicilor. Sau orienteazate dupa fructele si legumele care nu sunt la fel de atragatoare.Si poti sa iei si de la oameni care vand la marginea drumului iti garantez ca nu patesti nimic. Fundita?