| ephemera a întrebat:

Polipii rectali pot fi tratati si altfel decat prin operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Depinde cat este de grava problema ta, in general se mai pot treata si empiric, dar asta depinde mult si de organism, de sistemul tau imunitar... consulta un medic, macar sa stii cum stai...
sanatate si multa bafta!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Polipii nu dispar de la ceaiuri. Ei sunt tumori benigne care s epot maligniza. Pot fi scosi prin colonoscopie: metoda minim invaziva, care nu necesita spitalizare sau anestezie generala.

auran
| auran a răspuns:

Exista diferite alifii sau ceaiuri dar, asta nu inseamna ca dispar definitiv. Ei se pot retrage avand impresia ca nu mai sunt dar, la o alta "lovitura" pentru ei, gen stres, stat in picioare sau in sezut, mancare condimentata, etc... reapar.