| Deongyen a întrebat:

Pot consuma 30 grame de Spirulina pudra pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

O maxima ar fi de 10g/zi, adica 2-3 lingurite pe zi.
De ce ai vrea 30g? Pentru ficocianina mai multa?
Te tratezi de ceva mai complicat?

| KR0N5TADT a răspuns:

Chiar și 150, cu riscurile de rigoare. De ce întrebi?

| Deongyen explică (pentru KR0N5TADT):

Am găsit 1 kg la 100 lei și voiam să o iau ca pe pudra proteica, cu acea cupa de 30 grame