| alexaalexuta8 a întrebat:

Pot folosi sapunul de la Ortos cu Sulf pentru fata? pe cutie scrie ca e bun pentru matreata si alea da nu zice nimic de acnee. il pot folosi ca si pe cel de la Gerovital?batting eyelashes Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, coincidenta face sa am in fata mea o cutie din acest sapun. OK, deci scrie asa: "Combate matreata si seboreea". Acneea nu are treaba cu matreata, dar cu seboreea da. Ea este cauza pentru care se formeaza cosurile si punctele negre.
Eu iti recomand sapunul asta cu incredere. Am inceput sa il folosesc si eu acum 2 saptamani si merge foarte bine. Tenul meu nu mai este atat de gras, iar cosurile au inceput sa se usuce.
Cat despre cel de la Gerovital, mie mi-a facut mai mult rau pe fata decat orice alt sapun. Dezamagitor, pentru ca iubeam firma Gerovital, mai ales cremele de zi si de noapte.
Sfatul meu este sa te speli pe fata de doua ori pe zi cu sapunul de sulf de la Ortos, iar seara, o data la 3 zile, fa-ti un ceai de musetel si stai deasupra aburilor cu un prosop pe cap. Fa inhalatii si apoi spala-te pe fata cu sulf.

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!

| alexaalexuta8 explică (pentru DomnisoaraPapusica):

Si la folosire[spalare], e nevoie neaparata de apa calda sau ma pot spala si cu apa rece de la chiuveta? thinkingbatting eyelashes

3 răspunsuri:
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Chiar nu este recomandata apa calda, pentru ca ea sporeste cantitatea de sebum. Te speli pe fata doar cu apa rece, sau daca vrei, doar putin calduta.

| alexaalexuta8 explică (pentru DomnisoaraPapusica):

Mersi. mult :* adica am incercat si cu apa calda, dar nu stiu e aiurea aalaughing. parca e mai bine cu apa rece big grin