| LighteD a întrebat:

1. Pot sa folosesc sapunul cu sulf de la Ortos pe fata pentru cosuri chiar functioneaza?

2. Am ceva bubite rosii pe corp care provoaca mancarimi, oare trece daca ma spal cu sapunul de sulf?

3. Vad ca este indicat si pentru matreata, mai exact cum il folosesc, ca si un sampon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

1. Da si da, functioneaza. 2. Da. 3. Din nou, da. Te speli ca cu un sampon obisnuit dar fara balsam (asa faceam eu cand aam avut probleme). Primele dati iti va mirosi parul uratel si va fi incurcat dar dupa 2-3 spalari nu va mai mirosi si va fi descurcat si moale.

2 răspunsuri:
| Lysergide a răspuns:

1. Da, e bun sapunul cu sulf pentru cosuri.
3. Da, il folosesti ca un sampon.

| LighteD explică (pentru Lysergide):

Multumesc pentru raspuns la aman2.