| Andreiiii1234 a întrebat:

Pot intra la politie daca am fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Da, fimoza nu afecteaza orientarea profesionala.

Dar de ce nu mergi la medic sa o rezolvi? Fimoza beneficiaza de tratament. Daca nu este o fimoza stransa, urologul o poate rezolva si fara interventie chirurgicala. Merita sa mergi la un consult, pentru tine, nu pentru scoala de politie.

| Andreiiii1234 explică (pentru Empathizer):

Cum anume fara interventie chirurgicala?

| Empathizer a răspuns (pentru Andreiiii1234):

Adica cu o manevra de decalotare. Daca fimoza nu e foarte stransa, se rezolva asa.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ce legatura are fimoza cu politia? laughing

| Andreiiii1234 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Are.

| BANN3R a răspuns (pentru Andreiiii1234):

Pentru ca fimoza se poate agrava in cancer penian. Mergi la un urolog si intreaba acolo, ei iti vor spune daca ai voie sa mergi la politie sau nu... depinde si ce fel de fimoza ai