| iandmyself a întrebat:

Fimoza poate influenta admiterea la Scoala de Agenti de Politie de la Campina?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| jj7700 a răspuns:

Fimoza nu e trecuta in baremul medical, dar este loc de interpretare si este la latitudinea examinatorului daca te considera apt sau inapt fizic. Cel mai bine te tratezi din timp - oricum nu e bine sa lasi fimoza asa ca risti infectii si te incomodeaza sexual.

| iandmyself explică (pentru jj7700):

Stiu ca trebuie sa o tratez, si ma gandeam sa fac asta dupa ce eram admis, de asta sunt curios daca as fi trecut proba medicala.

| jj7700 a răspuns (pentru iandmyself):

Avand in vedere ca fimoza nu e trecuta in barem, nu poti fi sigur daca va fi o problema sau nu la proba medicala. Poti merge la risc sau poti sa te operezi inainte si sa elimini riscul. Daca oricum trebuie tratata eu zic ca mai bine faci circumcizia acum si dupa mergi fara griji la examen.

| milbundle a răspuns:

Salutare! Ai ajuns la medical? Și dacă da, ai avut ceva probleme?