| mihay47 a întrebat:

Pot manca popcorn nu prea sarat, corn double daca am rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Da poti manca insa sa mananci singur din acel castron! si sa-l speli foarte bine dupa ce ai mancat din el deoarece daca nu-l speli bine si pui ceva in el (ex:salata) si mananca cineva din el este posibil ca si el sa ia virusul rubeolic.

1 răspuns:
| skrtelmrs a răspuns:

Eu nu stiu cum ai pofta de mancare..eu nu prea am avut..ideea e sa nu mananci dulciuri pentru ca ajung la ficat si contin chimicale. dupa cum stii/stiti rubeola/varicela/pojarul provine de la ficat ..asa ca mai bine mananci o supa/ciorba, fructe, legume. nu bea suc nu conteaza ca e cu acid sau fara..si incearca sa nu mananci produse cu E-uri (chimicale).tongue