| mihay47 a întrebat:

Pot manca popcorn daca am rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scikofit a răspuns:

Desigura ca da...eu cand am avut rubeola (eram mic) am mancat orrice..deci cred ca poti sa mananci popcorn happy

9 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Mananca linistit tot ce vrei happy

| thecakeisalie a răspuns:

Da.

| Sabrinutsa a răspuns:

Da, dar fara sare! happy

| mihay47 explică (pentru Sabrinutsa):

Sabrinutsa dar pot pune putina sare? dau funda

| Sabrinutsa a răspuns (pentru mihay47):

Putina de tot :p

| CeSaSiFac a răspuns:

Popcornul are o substanta foarte toxica in el care dauneaza grav corpului, iar in momentul in care ai mancat o cantitate mai mare de 100g de popcorn iti vor aparea niste pete usor umflate pe plamani de culoare rosie inchisa ce pot cauza moartea dupa 2-3 saptamani!

| mihay47 explică (pentru CeSaSiFac):

Cand am rubeola sa nu manac sau mereu?

| Scikofit a răspuns (pentru CeSaSiFac):

Nu e advarat! Fara suparare! Popcornul nu are niciun efect asupra oamenilor cu rubeola!

| Sali_Mari_1998 a răspuns:

Nu stiu? laughing