| mihaela1mihaela a întrebat:

Daca ai rubeola poti manca miere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca da, chiar este indicat. Mierea se asimileaza foarte usor de catre organism si ne ofera energie si substante bioactive si nutritive. Continutul de microelemente al mierii este similar celui al singelui uman. Vitaminele B1, B2, B6, B12, enzime, flavoane, flavonoide, compusi aromatici, fitohormoni, acizi organici - lactic, citric, malic, oxalic, dextrina, compusi ai azotului - in total 435 de substante. Aceasta asigura mierii un loc aparte in reglarea functiilor organismului uman.

| IMC90 a răspuns:

Da, poti

| Raniia a răspuns:

Daca ai febra regimul alimentar este usor(supe de legume,carne fiarta, piureu de cartofi, lichide multe). Daca nu faci febra regimul alimentar este normal in functie de varsta si de preferinte. Pofta buna!

| wforweirdo a răspuns:

Nu, numa pâine goală cu apă.

| Marmun a răspuns:

Poti manca tot ce poftesti. asta bineinteles daca ai pofta de mancare.eu nu prea am