| Paulaskumpha a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca: prima zi de menstruatie a fost pe data de 18 aprilie, si a tinut pana in data de 27 aprilie, iar pe 14 mai am facut dragoste cu iubitul meu si s-a rupt prezervativul, cat la suta sunt sanse de a fi gravida?

Da si ieri, adica 22 mai ar fi trebuit sa-mi vina deja mentruatia, iar am facut sex cu iubitul meu, si am deciz ca el sa lase in mine....deci cat la suta sunt sanse sa fiu gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti pune problema din punct de vedere procentual, de multe ori poti sa nu ramai gravida facand sex neprotejat de multe ori, alteori este suficient o singura joaca, de cateva secunde, de sex neprotejat.

| LoveTenis a răspuns:

La prima ai cateva sanse si la a2a ai foarte multe sanse! Ti-am is scurt si la obiect! O zi buna!

| emilghitta a răspuns:

Uh... am o simpla intrebare. tu iti doresti sa ai un copil? Ei bine indiferent care ar fi raspunsul, da sunt sanse destul de mari sa fii ramas gravida in urma contactului sexual mai ales daca finalizarea s-a produs in interior (vagin).
Masurile de precautie trebuiau luate ca la carte si anume: Achizitionarea prezervativelor de buna calitate gen durex (nu fac reclama) sau a anticonceptionalelor in cazul in care eliminarea este dorita in interior. Ceea ce trebuia sa faci (nu sa intrebi pe un forum ) este sa actionezi cu cap: Sa iti faci un test de sarcina dupa contactul sexual. Daca ai fost constienta de faptul ca ejacularea a fost interna trebuia cumparata pilula de a 2-a zi (intreaba la farmacie) si nu in ultimul rand vizita la medicul ginecolog.
Sper ca te-am ajutat, nu cred ca ai sa gasesti un raspuns pe acest forum, nu cred ca ai sa gasesti un raspuns pe nici un forum, trebuie, repet, trebuie si trebuia actionat nu intrebat.

| Paulaskumpha explică (pentru emilghitta):

Da imi doresc un copil:*

| Whiioudothis a răspuns:

Da