| BilaRomânească a întrebat:

Pot ridica greutăți dacă am miopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca poti sa vezi greutatile si ai forta necesara atunci da poti sa ridiciwinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca sunt aproape, da.
Daca sunt mai departe, nu, pentru ca soliciti coloana prea mult, si nici nu vezi ce faci.

| aXy99 a răspuns:

Da, poti. Eu nu am avut probleme, desi nici macar nu purtam ochelarii.
Uneori, rareori, vad miodezopsii.

| ancaval a răspuns:

Depinde cât e de avansată și depinde cât de greu ridici.
Dacă faci sport, așa lejer, pentru a te simți bine, nu se întâmplă nimic.
Miopia are risc de dezlipire de retină, încearcă suplimente Myoops.

| oz_1736 a răspuns:

Depinde cum stai cu vasele de sange si cu tensiunea oculara. Fa-ti un control

| Paula2018 a răspuns:

Mama ce le mai place la unii sa raspunda fara sa aiba cunostinte deloc. Poti, dar cu limita, miopia e destul de sensibila in ideea in care se pune foarte multa presiune pe globul ocular si nu e bine sa risti.

Răspuns utilizator avertizat