| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa fac sex daca am cistita cronica, mentionez ca infectia s-a raspindit pana la rinichi, am fost internata citeva zile in spital, acum sunt acasa si de citeva zile urmez lecuire? Va rog cit mai urgent sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Protejati-va cu prezervativ, iar igiena ta locala sa fie exemplara ca sa nu te contaminezi din nou. Femeile sunt mai predispuse la infectii urinare din cauza vecinatatii uretrei cu vaginul.

| ElenaSA a răspuns:

Va fi mai dificil daca ai dureri.Iar daca ai vreun microb el poate exista si in alte zone, nu numai la caile urinare si poti infecta partenerul. E nevoie sa va protejati. Poate ar fi bine sa astepti sa te vindeci.