| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa fac sex daca am cistita cronica ( infectia s-a raspindit pana la rinichi, am fost internata citeva zile in spital, acum sunt acasa si de citeva zile urmez lecuire)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Abia ai iesit din spital si tie iti arde de prostii? Doamne feri, daca nu iti tratezi ca lumea infectia aia ajungi la dializa. Stai tu blanda cateva zile, ca e mai importanta sanatatea decat...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este indicat să întreţi relaţii sexuale în timpul tratamentului pentru cistită ( până la vindecarea completă )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

http://www.divahair.ro/......_tratament

Toate cele bune.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca chiar trebuie sa o faci, evita ejacularea in interior, caci provoaca usturimi.

| Cristinell90 a răspuns:

Nu prea ar fi indicat sa faci, dar daca te mananca stii cum se spune trebuie sa te scarpini.Intreaba tu orice doctor si o sa-ti spuna sa stai cuminte cel putin semnele pana semnele clinice dispar

| EnacheSilviu a răspuns:

Nu.