| Florazul15 a întrebat:

Pot să iau doua pastile de Nurofen forte? Am luat o pastilă dar nu mi-a cedat durerea de cap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Durerea trece atunci cand este indicat sa le iei. Nu trece dintr-o pastilă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Asteapta macar 8 ore intre ele. Dar daca esti o persoana mai inalta si mai plinuta poti sa iei si doza dubla pentru ca organismul tau poate procesa o concentratie mai mare

| timidu89 a răspuns:

2 odata e prea mult

| Standt a răspuns:

Daca nu a cedat, mergi la medic. E ceva grav.
Doua tablete de nurofen, si ala forte, iti va face mult mai rau.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să bei multa apă. Durerea de cap poate apărea și din cauza consumului deficitar de apă.

| crowleydark a răspuns:

Salut! Poți lua maxim 3 pastile pe zi, la interval mai mare de 4-6 ore. Pentru mai multe informații te poți adresa medicului (de familie, sau de specialitate dacă ai rețeta prescrisă de acesta) sau farmacistului.