| Florazul15 a întrebat:

Am luat o pastila de Nurofen forte pentru că mă doare foarte tare capul dar durerea nu a cedat, are ceva dacă mai iau încă o pastilă? Au trecut două ore de când am luat prima pastilă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Recomand pentru durerile de cap sa iei 1x antinevralgic, este mai recomandat decat nurofen pentru timpul acesta de durere de cap
intre pastile de genul AINS-urilor recomad sa treca o perioada de minim 4 ore intre administrari si nu 2 ore!

| ioana748 a răspuns:

Incearca sa mai iei unul, nu are efect la toata lumea.
La mine nu are, mai curand iau panadol.
Sanatate,

| Florazul15 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc,nici la mine nu își mai face efectul

| ioana748 a răspuns (pentru Florazul15):

Cu placere.
La mine are efect paracetamolul si aulinul.
Doamne ajuta, stiu ce inseamna durerea de cap.

| CalinaXandra a răspuns:

Încearcă sa dormi dacă poți

| Florazul15 explică (pentru CalinaXandra):

Nu am cum, trebuie să mă duc la serviciu

| CalinaXandra a răspuns (pentru Florazul15):

Încearcă și cu algocalmin. La mine e singurul care merge. Si Hidrateaza-te

| Florazul15 explică (pentru CalinaXandra):

Mulțumesc,o să încerc