| Smiiiley a întrebat:

Pot sa iau miofilin daca am pneumonie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Da, daca pneumonia este insotita de bronhospasm (expiratie suieratoare) si nu ai la indemana alte bronhodilatatoare, cu actiune rapida, de uz inhalator. Poti sa consideri Miofilinul ca o optiune de rezerva.

| Smiiiley explică (pentru Empathizer):

Multumesc.

| Empathizer a răspuns (pentru Smiiiley):

Cu placere!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul îți spune ce combinații medicamentoase să iei, nu noi!
Pa, pa.

| andreea000111 a răspuns:

Nu ar trebui sa iei asa de capul tau pastile ar trebuisa te ducila doctor ca boala sau raciala pe care oai sa nu se agraveze si sa nu ai dupa altceva

| nicolaa123 a răspuns:

Nu stiu