| AvalohAlyn a întrebat:

Pot să înlocuiesc dulciurile cu lapte făcut cu Nesquick că să nu mă mai ingras asa tare? Am văzut că are și vitamine praful acela de cacao Nesquick.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Toate intrebarile tale despre suplimente si regimuri alimentare tin de sfera nutritiei. Specialistul în nutritie este dieteticianul. Plătește unul cu care sa te consulti si nu mai scrie aici, iti pierzi timpul iar aici ar trebui puse intrebari de interes public, nu doar de interes personal.

| Davinna a răspuns:

Sfatul meu e sa le inlocuiesti cu batoane proteice cu ceai verde si cacao. Au gust dulce si pe deasupra te ajuta si sa slabesti. Poti consuma 1-3 pe zi.