| IonutPetre12 a întrebat:

Pot sa patesc ceva daca am luat 10 sau 15 pastile de emocalm? E facut doar din plante

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Vezi daca te culci si nu te mai trezesti. ☺

| IonutPetre12 explică (pentru cristi202):

Asta e cea mai buna varianta

| darrio2007 a răspuns:

De ce ai luat atatea pastile? Credeai ca iti trece mai repede? Dovada ca ai dureri de cap. Daca nu era din plante, nu mai puteai scrie aceasta intrebare. Inconștiență infantilă!

| sierra1 a răspuns:

ți-a luat-o inainte altul:

https://www.tpu.ro/......ore-se-ia/

| sierra1 a răspuns:

Nu ne-ai răspuns sau deja te simți rău/prost?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Legion7X a răspuns:

10 pastile? Sa nu mai faci asta.
Totul trece prin ficat. Șl slăbești și îți atacă alte chestii dacă ai și alte probleme. Ia câte ți-a prescris medicul. Doar ști cum este cu pastilelea astea' din ce iei mai multe din ce devii mai vulnerabil. dacă simții ceva, sună la ambulanță.
Stiu pe cineva care a luat o aspirină cu apă minerală și era gata să sune la urgențe.

| IonutPetre12 explică (pentru Legion7X):

Ficatul meu probabil deja e distrus de alcool, energizante sau pastile.

| Alverto a răspuns (pentru IonutPetre12):

Eu zic sa suni cat mai repede la urgențe daca nu te simți bine
Dar liniște-te și bea niste apa rece pentru prima data

| Legion7X a răspuns (pentru IonutPetre12):

Încearcă sa le reduci treptat. Măcar încearcă.

| IonutPetre12 explică (pentru Legion7X):

Pai nu mi le-a recomandat nimeni.Le iau eu penyru ca simt nevoia. Daca vrei pot sa ti las un mesaj in privat

| Legion7X a răspuns (pentru IonutPetre12):

Mda am citit ce sa zic, încercă sa te duci la un psiholog, insa mai mult schimbarea stă in tine și controlul tău. Mai întâi Analizează-te, si apoi aplică o îmbunatațire de care să fi satisfăcut tu însuți. Încearcă să îndeplinești cu succes pe zi ce trece lucrurile mărunte, abia apoi vei fi capabil să le îndeplinești pe cele mari. : cum ar fi fii politicos, respectos în fiecare zi, fă-ti patul in fiecare dimineață, reunță la vicii, urmărește anumite documentare dacă te plictisești sau citește ceva, fii ordonat îngrijește-te, Evită ideile negative, adună oameni pozitivi în jurul tău fară influențe agresive, ascultă muzică pozitivă, sunt atâtea eu nu unul nu prea ascult manele cam pe aici mă învârt + altele Iris - Unde inima mea bate, amintiri, Carla's Dreams - Unde, Lacrimi și pumni în pereți, Smiley - Vals, nemuritori, aprinde scânteia Adda - Lupii Andra - inevitabil va fi bine, Dorul What's up - Taxi, Bine, Nu pune la suflet, Vama - Perfect fără tine etc.

În rest cam asta este oricât de greu ar fi, fiecare trebuie să ne influențăm într-un mod pozitiv viața, fie ea prin anumite lucruri banale de care suntem satisfăcuți, apoi evoluând către lucruri mai mari.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Cati ani ai, de spui ca ai ficatul distrus de alcool etc?

| IonutPetre12 explică (pentru darrio2007):

17 si cam 3 ani de bere.Beam cam zilnic minim 1.5 2l.Pana am fost internat in spital si a trebuit sa ma opresc

| IonutPetre12 explică (pentru IonutPetre12):

+energizante.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Cam devreme ai luat-o cu bautura. Eu am sarit de 45 de ani dar media zilnica este un coniac si o bere la doză de 500 ml. Si nu am problemele tale. Pastile iau doar cand imi amintesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa suni la urgente, eu in locul tau nu m-as juca.

| Dana2103 a răspuns:

Nu patesti nimic

| IonutPetre12 explică (pentru Dana2103):

Nu am patit, poate dosr o durere minuscula de cap.atat

| Dana2103 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Daca continui asa o sa ti slabesti ficatul si cu plantele alea

| IonutPetre12 explică:

Supradoza de sunatoare si plante?

| Kajun a răspuns:

Nimic, doar mori.