| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa scap de cicatrice?
Daca da cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Da, tratamente prin lasere. Fugi la un dermatolog. happy

| gabriela a răspuns:

Usoara trece, urata...chirurgie plastica!

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Daca cicatricea este marishoara, mai mare de 2-3 cm ramane.
Daca cicatricea este mica, mai mik de 1cm pe parcursul vietii o sa se cunoasca doar putin.

Cel mai bine e sa te interesezi lo farmacie si te documenteaza cel mai corectlove struck

| RikarDo a răspuns:

Am avut o zgarietura pe nas si aseara am facut dus si s-a rupt buba, nu e chiar asa mare, si pe picioare sunt cam plin.
Am avut si o taietura adanca pe partea de sus a piciorului care a necesitat coaserea, si la inceput era cicatricea mai "vanata", dar acum nu se mai vede chiar asa urat, a trecut un an -un an jumate de atunci, pe parcurs o sa se mai "infrumuteseze"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de tesut... daca ii direct pe muschi...[fibra] trece greu prin chirurgie, laser etc. dacai pe grasime foarte usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.mederma.com fffff bun, a fost incercat de mine, 100% s-a regenerat pielea