| Dalmore a întrebat:

Poti afla cauza durerii de cap in functie de unde este localizata? De exemplu, daca ma dor tamplele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Și pe mine ma dor de mor de doua zile, am ajuns la concluzia ca e de la căldură pentru ca am mai auzit o groaza cu aceeași problema zilele astea

| LapteMiere a răspuns (pentru whatevernvm):

Si pe mine tot in caldura a inceput sa ma doara capul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este așa de simplu. Acolo sunt niște mușchi pe scalp. Te dor ei? Te doare în interiorul capului în acea zonă? Ți-ai forțat ochii în ultimul timp?

| Dalmore explică (pentru sadrian46):

Mă doare tâmpla, în interior, în partea stângă cel mai rău. Da, mi-am forțat puțin ochii

| sadrian46 a răspuns (pentru Dalmore):

De la forțarea ochilor, care este exterioară craniului, deci nu te doare creierul, ci senzație de durere în zona capului. Ochii par a fi de vină în acest caz.

| Vichy99 a răspuns:

Da,fiecare loc are cauza ei...de exemplu tâmplele de la stres si ceafa de la tensiune, eu așa stiu

| George1594 a răspuns:

Cauze ar putea fi destule, iesind de la aer condionat la caldura, mers in masina cu geamul deschis, blana...ti ai dat cu apa in cap rece...etc.