| Adrian102 a întrebat:

Poti face infarct la 15 ani, daca nu te-ai nascut cu probleme de inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt rare cazurile.Dar nu este exclus.De la un efort dus la extrem, consum excesiv de droguri.

| andru10best a răspuns:

Depide prin ce incercari sau activitati treci si cat de tare iti solicita inima.

| Braunion a răspuns:

Se poate, dar ai sanse mai mari sa dea trenu peste tine sau sa te loveasca un fulger. Statistic vorbind au murit mai multi copii de 15 ani calcati de tren sau trasniti de fulger decat de infarct subit.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Infarct poti face oricand, nu conteaza varsta sau alte probleme...totul e cand se "hotaraste ceasul" sa stea.

| Gabbriell a răspuns:

Din pacate da, au fost persoane care au murit la 18 pentru ca aveau probleme serioase de inima. sad

| cine1cine a răspuns:

Tu poți sa zbori dacă nu te-ai născut cu aripi? Bă ce intrebare ai pus și tu mă! Infarct in sine poți face, de exemplu te poate otrăvi cineva și faci infarct. Sau te mușcă un șarpe și mori. Sau te sperie cineva, dar dacă ai inima sănătoasă, cum ai și specificat chiar tu, atunci nu faci nici un infarct!