| peeegggg a întrebat:

Daca te doare inima tot mai des e un semn ca poti faci infarct sau nu neaparat? Nu mor inca nu? laughing

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa fie sintom de infart durerea e graduala de la discomfort mic pana la durere insuportabila, inclus cand mergi pe jos sau depui efort. Altfel o durere care vine si apare fara schimb de intensitate e atac de panica - ansietate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu obosesti repede la cel mai mic efort nu e vorba de infarct.

Cel mai indicat ar fi sa-ti cumperi un tensiometru, daca nu ai deja unul, si sa-ti masori tensiunea arteriala.

| KR0N5TADT a răspuns:

Încă.