| nicusor123 a întrebat:

Poti lua sida,hiv, alte boli daca pur si simplu mergi pe strada fara prezervativ pe penis(nu faci sex dar iei o boala sa zicem daca te masturbezi...)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

HIV este virusul imunodeficienței umane, iar SIDA este o fază gravă și tardivă a infecției cu acest virus.
SIDA - Sindromul de Imunodeficiență Dobândită.
Căile de transmitere a virusului imunodeficienței umane (HIV) sunt multiple:
Suprafețe de piele zgâriate, răni deschise, contactele sexuale neprotejate, etc.
Nu iei nicio BTS (boală cu transmitere sexuală) dacă te masturbezi.
Baftă!

| VadTot a răspuns:

Te masturbezi pe strada sau ce vrei sa spui?

| Tucică a răspuns (pentru VadTot):

rolling on the floor)).

| VadTot a răspuns (pentru Tucică):

De ce ai ras in halul asta?

| Tucică a răspuns (pentru VadTot):

M-a amuzat raspunsul tau, atata tot laughing)).

| Ekcstsy a răspuns:

Nu iau in considerare ce ai zis de mersul pe strada fara prezervativ ca e o afirmatie prea tampita. Toate astea sunt B.T.S-uri adica boli cu transmitere sexuala. Nu o bagi nu o iei. Sau nu ti-o baga depinde acumwinking

| catosp a răspuns:

Cel mai periculos e iarna...trebuie sa-ti pui prezervativ si pe capul principal ca nu stii de unde sare iepurasul

| hanzelik a răspuns:

Nu ai cum, se ia doar prin contact sexual

| anonimca54 a răspuns:

Mai copii mai. Dupa intrebarea pusa de tine presupun ca ai vreo12-13 ani daca nu mai putin.Cum frate sa mergi pe strada cu prezervativ.Pe tine nu te stringe el de p*** big grin Cind te masturbezi iti bagi detele inauntru la penis sau cum? de te temi s anul te imbolnavesti big grin Cind te masturbezi pui mina pe penist sil freci si nu are cum sa ei vreo boala.Ca sa te imbolnavesti trebuie sa ai contact sexual da nu sa mergi pe strada si aceste boli is ca insectele batz s-a bagat la tine in penis si gata te imbolnavesti. Daca ar fi atit de usor toti ar fi fost bolnavi mai ales acum.Nuti fa griji ca nu te imbolnavesti chiar atit de usor! Daca ai contacte sexuale cu o persoana bolnava de aceste boli si nu ai prezervativ atunci da.sunt sanse sa o ei si tu dar altfel nuhappy Sper ca te-am ajutat

| marianyonutz93 a răspuns:

Nu ai cum sa contactezi nici o boala daca te masturbezi

| AnyaBlackDreamer a răspuns:

B.T.S. →Boala cu transmitere sexuală!
Tocmai am învățat despre ele la biologie! Nu au cum să se transmită decât pe cale sexuală. Totuși, HIV poți lua și în situația când ai o rană deschisă, iar o persoană bolnavă, care prezintă, de asemenea, leziuni la nivelul pielii sa atinge de dine(un fel de schimb de sânge, ca să-i zic așa). Got it?laughing)

| jEgstyL3 a răspuns:

Da prietene sigur vei lua sida, hiv si alte boli daca MERGI PE STRADA FARA PREZERVATIV PE PENIS.
Ma jur, unii sunteti fenomenali de prosti, poate ca sunteti prepubertari, dar chiar in halul asta?