| baiatulxboyx a întrebat:

Poti manca ananas inainte de culcare fara sa te ingrasi? Sa zicem ca e cam 8-9 ceasul, iar eu pe la 10 ma culc, pot manca ananas fara sa ma ingras?
Am inteles ca e un fruct cu calorii negative, adica are si putine calorii, iar corpul ca sa il digeste arde mai multe calorii decat fructul in sine.

Deci, poti manca ananas seara ( orele 9-8 stiind ca pe la 10 ma culc) fara sa te ingrasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Nu te ingrasi de la ananas.crede-me fructele nu ingrasa. am gasit ceva despre valorile nutritionale pentru 100 de grame anans crud :

http://www.cevabun.ro/ananasul/

Sper ca te-am ajutat!

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Poti manca cand vrei ananas. ananasu e ft bun
PaPAA pUp

| lordbogdan a răspuns:

Da poti.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Crede-ma : cu ananas face varamea cura de slabire.Mananca in loc de mancare seara ananas si kivibig grin succes:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti manca ananas(si orice alt fruct, de altfel)seara, fara sa iei in greutate.