| alma200033 a întrebat:

Poți păți ceva daca înghiți capse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poti chiar muri (daca ti se perforeaza stomacul sau intestinele si faci o intoxicatie interna totala).

| baru a răspuns:

Este bine...o sa fi cu capsa pusa!

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu pușcă, n-ai nici o treabă (eventual o greață...)

https://www.emag.ro/......DG2ZQ7BBM/

| Andreeush a răspuns:

De ce ai înghiți capse?
Vrei să ai probleme de sănătate?

| alma200033 explică (pentru Andreeush):

Nuu! Doamne ferește!happy

| mastadont a răspuns:

Ce fel de capse? Oricum, orice obiect străin și care nu constituie aliment poate dăuna organismului. Dacă este vorba de capsele cu care se capsează hârtia atunci sunt foarte periculoase pentru că sunt ascuțite și pot perfora esofagul, stomacul sau intestinele.

| crud a răspuns:

Poti deveni capsator! Cati ani ai?

| alma200033 explică:

Nuu,! Doamne ferește
!happy