| ILoveKG a întrebat:

Poti pati ceva daca mananci prea multa lamaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Lămâia în exces nu este absolut deloc buna deoarece este un fruct citric (acid), prin urmare poate produce o ulcera gastro-duodenala și îți roade smalțul de pe dinți, ai grija.

Dar putina nu strica, e un fruct care iți da vitalitate, mai ales dis de dimineața!

Nu abuza de ea, în rest e ok!

2 răspunsuri:
| kristinne a răspuns:

Iti poti mari aciditatea la stomac si vei avea arsuri. nu consuma prea multa deoarece cu timpul poate duce la rani stomacale.

| AdrianExtreme a răspuns:

Da