| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Are ceva daca mananci o lamaie deodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti manca linistita!
Lamaia, ca si grapefruit, contine multe vitamine, in special vitamina C.
Pe langa vitaminizare, fructele citrice ajuta mult la digestia mancarurilor de carne grase, iar limonada facuta din sucul lor este exceptionala pe timp de canicula.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are nimic doar ca poti sa capeti o hipersecretie care sa-ti provoace rau. Trebuie sa iei Bicarbonat dupa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nimic! Iar daca-ti place si o poti manca, atunci fa-o!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Adaugă și puțin zahăr, e mai plăcută la gust... ))

| justanotheruser99 a răspuns:

Da. Am incercat. Sunt 98% sanse sa ti se faca rau. Ai grija.

| vocea a răspuns:

Nu are nimic dar sper sa nu iti fie greata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeama de lămâie este acidă, deci nu-i prea bine să mănânci o lămâie întreagă. :/

Dacă ai făcut asta, ar fi bine nu mai încerci din nou.

| KenNine a răspuns:

Nu are nimic, dar incearca, haha.Glumesc n-are nimic dar daca mananci sigur nu te inbolnavesti sau cine stie ce!

| Glasshead a răspuns:

Lamaia e ruda cu portocala. DEci se intampla ceva daca mananci o portocala? Nu are nimic. Doar vei simti 2-3 minute acru pe limba. Plus ca e recomandat sa mananci lamaie. Pofta buna happy

Răspuns utilizator avertizat
| IisusHristos a răspuns:

Nu. Problemele apar cand mananci aceeasi lamaie de doua ori.

| Claudiu110hey a răspuns:

Da o sa simti un foarte marea desgust si greta.NU manca!

| Infamous26 a răspuns:

Rau nu prea ai ce sa patesti dar nu iti recomand sa o faci