| ŞoSeŢeL a întrebat:

Poti ramane surd daca ai otita la amble urechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eleanorelle a răspuns:

Daca nu este tratata corespunzator, se poate ajunge la o infectie mai grava decat initiala, insa nu, nu poti ramane surd. Pentru ca omul ramane surd atunci cand ii este perforat timpanul, iar otita nu are asemenea caracteristici. Totusi daca ai otita la ambele urechi iti recomand sa consulti medicul de familie care iti va da tratamentul corespunzator, atat cat sa nu iti ajunga infectia la timpan.
Sper ca te-a ajutat.happy

2 răspunsuri:
| Upz0r3 a răspuns:

Daca este tratata nu happy daca o lasi asa se prea poate

| OmNom a răspuns:

Pai depinde daca e in ultimul stadiu si inca nu ai ajuns la un medeic s-ar putea deci daca nu te-ai dus trebuie sa te duci de urgenta. sper ca te-am ajutat
si sa nu fie prea grava! noroc