| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti ce NU trebuie sa fac atunci cand am otita la urechi? funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zac a răspuns:

Eu am avut otita si tot ce trebuie sa faci e sa nu te uzi in urechi si sa nu stai deloc in vant(iti acoperi urechea sau iti bagi vata in ea). sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De parca ai putea sa ai otita si in alta parte decat la urechi!

| elena4ever a răspuns:

Nu trebuie sa umbli cu capul gol.atunci cand iesi afara trebuie sa iti pui un fes pe cap sau altceva.am avut si eu otita si am stat o saptamana acasa pentru ca ma durea foarte tare. insanatosire grabnica.
fundita?