| Jř_Jöë_1998 a întrebat:

Salut.Credeti ca m-ar ajuta la varsta de 14 ani sa-mi pun aparat dentar ortodontic mobil pentru a imi indreapta dintii? Multumesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Da cred ca te-ar ajuta. Oricum dentisu are ultimul cuvant

| CautNume a răspuns:

Nu, la 14 nu are de ce sa îți pună stomatologul aparat mobil.Mergi la dentist și vezi ce-ti spune, nu și de unde sa stii ce ți se potrivește și ce îți trebuie.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Cu cat mai repede cu atat mai bine. Altfel vei avea probleme de simetrie, si de vei dori sa le corectezi ar trebui sa porti schelele alea pe dinti cam 1-2 ani. Minim.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Eu cred ca da. Consulta un dentist.

| Sseshomaru a răspuns:

Normal,niciodata nu prea tarziu.

| roberta1998 a răspuns:

Du-te la un control, iar stomatologul iti v-a spune daca e prea tarziu sau nu. Depinde de cazuri.