| georgy_7464 a întrebat:

Poti scapa de atacurile de panica si prin autosugestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Daca esti o fire mai puternica si cu o vointa de fier... DA... dar mai este o mica problema : CAUZA ATACURILOR DE PANICA! Incearca sa stabilesti cauza si apoi sub indrumarea unui psiholog si nu psihiatru, vei incepe terapia spre vindecare. Am o prietena care din nimica toata facea o tragedie ...si de acolo incepeau reactiile de panica: despica firul in 10.
Multa bafta si fi precaut pana ajungi sa consulti un specialist.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu mi-e frica, nu mi-e frica. Sunt cel mai tare, cel mai destept, cel mai frumos din univers si nu are nimeni ce sa imi faca!
Daca nu te crezi cand iti spui asta inceaca un ajutor specializat!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu mi-e frica, nu mi-e frica.. Sunt cel mai tare, cel mai destept, cel mai frumos din univers si nu are nimeni ce sa imi faca !
Daca nu te crezi cand iti spui asta inceaca un ajutor specializat !

| doinisor a răspuns:

Da dar putin pot face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal.Trebuie sa gandesti pozitiv si daca ele continau nu ezita sa vorbesti cu psihologul el iti va da pastile ca sa dispara aceste problematice atacuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, daca ai incredere in tine, vointa, si sustinerea celor din jur. Dar daca, Doamne fereste, nu reusesti, apeleaza cu incredere si fara jena la un psiholog. El te poate ajuta mai mult si decat psihiatrul.Psihiartrul iti prescrie medicamente, pe cand psihologul vorbeste cu tine, iti da sugestii. Dar stii ca nu trebuie sa te bazezi numai pe ele, ci si pe tine. Fa ce ti-am zis, si o sa vezi ca te vei simti mult mai bine.Asculta-ma,caci stiu ce spun.Iti doresc mult succes, si multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Atacurile de panica nu se pot rezolva decat cu ajutorul unui medic psihiatru.Nu e nimic rusinos sa mergi la medic, multe persoane se confrunta cu asemea patologie.
Nu e de gluma, trebuie mers neaparat la psihiatru, pana nu se intampla lucruri iremediabile.