| Céline_Céline_1996 a întrebat:

Prietena mea de 17 ani a ramas gravida
e ceva rau? adica ar trebui sa faca avort?
ea mi-a spus ca isi doreste foarte mult copilul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rau e pentru ca e prea devreme sa ia aceste atributii la indemana dar sa stii ca americancele si alea proaste fac mucosi la 16 ani si le creste soacrele

| 愛日本 a răspuns:

Nu,daca si-l doreste si daca e in stare sa il creasca si sa il intretina, atunci sa il pastreze!

| Doub a răspuns:

Dacă ea vrea copilul, foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e nimic rău. dacă și-l dorește și are sprijin din partea familiei, să-l păstreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e rau sau bun ca a ramas gravida, dar stiu sigur ca e rau sa il omoare.

| Cσcσ a răspuns:

Doamne!
Baiete, baga-i mintile in cap daca ea nu le are.
Cum sa-l pastreze?
Cand te hotarasti sa aduci pe lume un copil, iti asumi anumite responsabilitati.Ce poate ea sa-i ofere la 17 ani? Trebuie sa-i creeze copilului un viitor, nu sa ajunga pleava societatii.
Ma rog, daca-l vrea asa mult... treaba ei, dar nu este bine.Acum si-l doreste, dar cand va veni copilul pe lume si ea va vedea realitatea, nu-l va mai vrea.
Pa!

| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Mie nu mi se pare un lucru rau si nu cred ca ar trebui sa faca avort mai ales daca isi doreste copilul.